• 10 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Aplikácia Whatsapp počas spánku odpočúva ľudí? Užívateľom sa počas noci zapína mikrofón

Aplikácia Whatsapp počas spánku odpočúva ľudí? Užívateľom sa počas noci zapína mikrofón

Známy americký podnikateľ Elon Musk prostredníctvom svojho účtu na Twitteri upozornil verejnosť na nebezpečnú činnosť aplikácie Whatsapp. Musk napísal, že „aplikácii Whatsapp nemožno dôverovať“.

Jeden z používateľov populárnej aplikácie si na svojom telefóne všimol, že sa mu v noci sám od seba zapína mikrofón. „Aplikácia Whatsapp používala mikrofón telefónu na pozadí, kým som spal, až kým som sa nezobudil o 6:00 ráno. Čo sa to deje?“ pýta sa znepokojený používateľ na Twitteri.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Spoločnosť Whatsapp na tento príspevok na sociálnej sieti reagovala a uviedla, že ide o chybu v operačnom systéme Android. „Domnievame sa, že ide o chybu v systéme Android, ktorá nesprávne priraďuje informácie v paneli s informáciami o ochrane osobných údajov, a preto sme požiadali spoločnosť Google, aby ju prešetrila a opravila,“ vysvetlili.

Problém sa však nevyskytol len v jednom zariadení. V posledných hodinách viacerí ľudia na Twitteri hlásili, že sa im samovoľne zapína mikrofón telefónu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Zatiaľ nie je jasné, či sa mikrofón používal zámerne na odpočúvanie okolitých zvukov. Používatelia však dodali, že reštartovanie telefónu by malo problém odstrániť.

Podobné články

Pridaj komentár