• 31 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Americké médiá: Voliči nepotrestali Hegera. Uprednostnili stabilitu pred zmenou

Americké médiá: Voliči nepotrestali Hegera. Uprednostnili stabilitu pred zmenou

Sobotňajšie voľby ukázali, že liberálne strany a súčasná vláda má stále veľkú podporu u obyvateľstva. Dokonca o tom píše aj uznávaná americká tlačová agentúra AP.

Slováci podľa agentúry nevyužili sobotné voľby k tomu, aby potrestali vládu Eduarda Hegera za vysoké ceny energii či infláciu, ale potvrdili status quo.

“Výsledky regionálnych a miestnych volieb na Slovensku zverejnené v nedeľu ukázali, že voliči nevyužili hlasovací lístok na potrestanie koaličnej vlády premiéra Eduarda Hegera za vysokú infláciu spôsobenú prudkým nárastom cien energií.,” píše agentúra.

Agentúra píše aj o tom, že svoje posty obhájilo šesť z doterajších ôsmich predsedov samosprávnych krajov. Jeden z nových županov je synom doterajšieho župana Jána Luntera a v Nitre sa stal predsedom kraja Branislav Becík, ktorého podporovala strana Hlas a Sme Rodina.

Americká agentúra tvrdí, že sobotné voľby naznačujú, že slovenskí voliči uprednostnili stabilitu pred zmenou. AP tiež akcentovala skutočnosť, že príliš neuspeli ani kandidáti krajnej pravice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Moderátor vyškolil Naďa v živom prenose: Z tohto sa ťažko vymotať

„Komunálna politika sa občana dotýka bezprostredne. Ovplyvňuje kvalitu jeho života prostredníctvom spravovania regionálnych ciest, základného a stredného školstva, sociálnych služieb či kultúry. Včera sme mali možnosť využiť jeden z najdôležitejších inštitútov demokracie – slobodné voľby.

Verím, že ste si v nich vybrali zástupcov, ktorí vám prinesú očakávané zmeny a budú sa úspešne podieľať na rozvoji regiónov. Spolupráca so samosprávami je pre vládu kľúčová, ak chceme spoločnými silami dosiahnuť lepšie Slovensko.

Teším sa na spoločný dialóg. Ako zvyknem hovoriť, tak vláda a samosprávy sú ako pľúca, potrebujú dýchať spolu a spolupracovať. To stále platí a môžem vám sľúbiť, že v mojej vláde budete mať vždy oporu a otvorené dvere.“ napísal na sociálnej sieti premiér Heger.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jahody vydržia čerstvé 10 dní. Babička na to mala fantastický trik, povieme vám ho

„Gratulujem novozvoleným županom a županke, primátorkám a primátorom, starostkám a starostom, poslankyniam a poslancom krajských, mestských a miestnych samospráv. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí počas včerajších spojených volieb využili svoje volebné právo a postarali sa tak o slušnú volebnú účasť.

Voľby ukázali, že ľudia chápu dôležitosť úlohy samospráv. Vo väčšine prípadov potvrdili vo funkciách práve tých, ktorí ich previedli krízami uplynulých rokov a znova im vyjadrili dôveru. Za dôležitý odkaz týchto volieb zároveň považujem, že podľa doteraz zverejnených výsledkov, si ľudia vybrali skúsených, demokratických kandidátov a vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus. A to je dôležitá správa o Slovensku.

Samosprávy majú v rukách veľa oblastí, ktorými zlepšujú každodennú kvalitu nášho života. Držím im palce, aby tieto a ďalšie výzvy, ktoré na nich v náročných časoch čakajú, zvládli čo najlepšie a naplnili očakávania občanov.“ vyjadrila sa prezidentka Zuzana Čaputová.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár