• 31 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Americké médiá: Voliči nepotrestali Hegera. Uprednostnili stabilitu pred zmenou

Americké médiá: Voliči nepotrestali Hegera. Uprednostnili stabilitu pred zmenou

Sobotňajšie voľby ukázali, že liberálne strany a súčasná vláda má stále veľkú podporu u obyvateľstva. Dokonca o tom píše aj uznávaná americká tlačová agentúra AP.

Slováci podľa agentúry nevyužili sobotné voľby k tomu, aby potrestali vládu Eduarda Hegera za vysoké ceny energii či infláciu, ale potvrdili status quo.

“Výsledky regionálnych a miestnych volieb na Slovensku zverejnené v nedeľu ukázali, že voliči nevyužili hlasovací lístok na potrestanie koaličnej vlády premiéra Eduarda Hegera za vysokú infláciu spôsobenú prudkým nárastom cien energií.,” píše agentúra.

Agentúra píše aj o tom, že svoje posty obhájilo šesť z doterajších ôsmich predsedov samosprávnych krajov. Jeden z nových županov je synom doterajšieho župana Jána Luntera a v Nitre sa stal predsedom kraja Branislav Becík, ktorého podporovala strana Hlas a Sme Rodina.

Americká agentúra tvrdí, že sobotné voľby naznačujú, že slovenskí voliči uprednostnili stabilitu pred zmenou. AP tiež akcentovala skutočnosť, že príliš neuspeli ani kandidáti krajnej pravice.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Polícia zasiahne proti hliadkam Slovákov, ktorí obmedzia nelegálnych migrantov, vyhlásil Mikulec

„Komunálna politika sa občana dotýka bezprostredne. Ovplyvňuje kvalitu jeho života prostredníctvom spravovania regionálnych ciest, základného a stredného školstva, sociálnych služieb či kultúry. Včera sme mali možnosť využiť jeden z najdôležitejších inštitútov demokracie – slobodné voľby.

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

Verím, že ste si v nich vybrali zástupcov, ktorí vám prinesú očakávané zmeny a budú sa úspešne podieľať na rozvoji regiónov. Spolupráca so samosprávami je pre vládu kľúčová, ak chceme spoločnými silami dosiahnuť lepšie Slovensko.

Teším sa na spoločný dialóg. Ako zvyknem hovoriť, tak vláda a samosprávy sú ako pľúca, potrebujú dýchať spolu a spolupracovať. To stále platí a môžem vám sľúbiť, že v mojej vláde budete mať vždy oporu a otvorené dvere.“ napísal na sociálnej sieti premiér Heger.

„Gratulujem novozvoleným županom a županke, primátorkám a primátorom, starostkám a starostom, poslankyniam a poslancom krajských, mestských a miestnych samospráv. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí počas včerajších spojených volieb využili svoje volebné právo a postarali sa tak o slušnú volebnú účasť.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Voľby ukázali, že ľudia chápu dôležitosť úlohy samospráv. Vo väčšine prípadov potvrdili vo funkciách práve tých, ktorí ich previedli krízami uplynulých rokov a znova im vyjadrili dôveru. Za dôležitý odkaz týchto volieb zároveň považujem, že podľa doteraz zverejnených výsledkov, si ľudia vybrali skúsených, demokratických kandidátov a vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus. A to je dôležitá správa o Slovensku.

Samosprávy majú v rukách veľa oblastí, ktorými zlepšujú každodennú kvalitu nášho života. Držím im palce, aby tieto a ďalšie výzvy, ktoré na nich v náročných časoch čakajú, zvládli čo najlepšie a naplnili očakávania občanov.“ vyjadrila sa prezidentka Zuzana Čaputová.

@magazin1sk

Podobné články

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi úradnícka vláda!

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi…

O poriadny šok pre ľudí v diskusiách sa postaral poslanec OĽANO Šipoš, ktorý v relácii Na Telo naznačil, že sa chystá…
„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že volí Kotlebu!“ Pred domom Žilinku bolo dusno, ale skromne

„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že…

V nedeľu na obed sa pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestovalo a streto sa tam asi šesť ľúdi. Aktivista, ktorý…
Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že tu dnes nie sú ruské tanky!

Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že…

Pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa dnes koná protest ľudí, ktorí nie sú spokojní s jeho prácou. Aktivista Kováč, ktorý…
Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský…

Nigérijská vláda tvrdí, že zbrane dodané zo Západu ukrajinskej vláde sa začali šíriť v západoafrickom regióne. Podľa nigérijského prezidenta sa tieto…
Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti…

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských…
Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal uvažovať o bezpečnostných zárukách pre Rusko

Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal…

Západ by mal podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vopred zvážiť, ako sa postaví k ruským bezpečnostným požiadavkám ohľadom Severoatlantickej aliancie, pokiaľ…
Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť,…

Transsexuálny DJ(ka) B-Complex (DJ Matia Lenická) dostal od ministra životného prostredia Jána Budaja ocenenie za prínos Slovensku. Trans osoba sa vyjadrila…
Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich…

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri…
„Vezmeme si Kyjev, rovnako ako Viedeň, Budapešť či Berlín!“ hlásia v ruskej TV popredné osobnosti

„Vezmeme si Kyjev, rovnako ako Viedeň, Budapešť či Berlín!“…

Ruský politik a bývalý generálny riaditeľ Roskozmosu Dmitrij Rogozin, ktorý sa na začiatku ruskej agresie na Ukrajine „preslávil“ slovami o konci…

Pridaj komentár