• 11 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Ako sa stravovať v tejto ťažkej dobe zdravo, ale extrémne lacno?

Ako sa stravovať v tejto ťažkej dobe zdravo, ale extrémne lacno?

Prichádza veľmi ťažká doba a ako ľudia sme boli zvyknutí míňať peniaze na jedlo, oblečenie či zábavu. Dnes je však dôležité kvôli vysokej inflácii a drahým službám či potravinám ušetriť kde sa dá. Veľa vieme ušetriť aj na strave.

Ako sa stravovať lacno a zdravo?

Mnohí z nás sa často stretávajú s otázkou, ako sa stravovať lacno a zároveň zdravo. Často sa totiž zdravé jedlá javia ako drahé a nedostupné pre všetkých. Avšak existuje mnoho lacných potravín, ktoré sú plné nutričných hodnôt a môžu poskytnúť dostatočné množstvo energie pre celý deň.

Raňajky by mali byť dôležitým jedlom dňa, pretože nám poskytujú energiu na celý deň. Skvelou raňajkovou možnosťou sú ovsené vločky s mliekom alebo vodou a čerstvým ovocím. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť pohánkové vločky.

Desiata by mala byť ľahká a jednoduchá. Sušené ovocie je skvelou možnosťou, pretože poskytuje dostatok energie a je tiež cenovo dostupné. Jablko či banán tiež môže byť dobrou možnosťou, ak je k dispozícii.

Obed by mal byť hlavným jedlom dňa a mal by poskytnúť dostatočné množstvo energie na celý deň. Kombinácia ryže s cviklou a kuracím mäsom je skvelou možnosťou. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť krupicu s mliekom a cukrom, ktorá je tiež cenovo dostupná. Zeleninový šalát je tiež skvelou možnosťou.

Olovrant by mal byť ľahký a jednoduchý. Chlieb s maslom alebo paštétou je skvelou možnosťou. Napríklad hrozienka sú tiež dobrou možnosťou.

Na večeru si môžete dať cestoviny s paradajkovou omáčkou a cibuľou. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť polentu s rajčinovou omáčkou a cibuľou. Pšeničná alebo kukuričná polenta sú cenovo dostupné a poskytujú dostatočné množstvo energie. Zelerový šalát je tiež skvelou možnosťou.

Je dôležité si uvedomiť, že sa možnosti potravín môžu líšiť v závislosti od regiónu a sezóny, preto je dobré poznať dostupné potraviny vo vašom okolí a vyberať tie, ktoré sú pre vás cenovo dostupné.

Okrem toho, jedna z veľkých výhod lacných potravín, ako je krupica, polenta, cvikla, cibula, rajčiny, je že sa jednoducho varia a majú dlhú trvanlivosť, takže môžete kúpiť veľké množstvo a využiť ho na niekoľko dní.

V konečnom dôsledku, stravovať sa lacno a zdravo nie je nemožné. Stačí len poznať cenovo dostupné potraviny a vedieť, ako s nimi variť. Je tiež dôležité nezabúdať na dôležitosť zdravej stravy pre naše celkové zdravie a dobrú kvalitu života.

Jedálniček na celý deň z lacných potravín môže vyzerať napríklad takto:

Raňajky:

  • Pohánkové vločky s mliekom alebo vodou
  • Čerstvý ovocný šalát alebo banán

Desiata:

  • Sušené ovocie

Obed:

  • Krupica s mliekom a cukrom
  • Zeleninový šalát

Olovrant:

  • Chlieb s maslom alebo paštétou

Večera:

  • Pšeničná alebo kukuričná polenta s rajčinovou omáčkou a cibuľou
  • Zelerový šalát

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár