• 3 februára, 2023
  • 2 komentáre
  • 5minúty čítania

Absolútny šok! Pripravujú nás na vojnu? Toto včera schválili poslanci v parlamente!

Absolútny šok! Pripravujú nás na vojnu? Toto včera schválili poslanci v parlamente!

Štvrtok v parlamente poslanci dosluhujúcej vládnej koalície schválili predĺženie prítomnosti ozbrojených síl členských krajín NATO na našom území a mnohí Slováci sa v diskusiách pýtajú, či sa naozaj máme pripraviť na vojnu.

Proti týmto vojakom NATO na našom území bolo v parlamente len málo poslancov. Veľmi kritický však boli poslanci ĽSNS a ich šéf Marian Kotleba.

„Včerajšie hlasovanie o predĺžení vojenskej prítomnosti cudzích vojsk zločineckej organizácie NATO na Slovensku dokonale demaskovalo tzv. štandardnú opozíciu.

Namiesto toho, aby rozhodne odmietli tento protislovenský návrh ministra obrany v demisii Jaroslava Naďa, tak opäť raz ukázali, že pokiaľ ide o službu cudzím záujmom NATO a USA, tak sú rovnakí ako tí, čo nám dnes vládnu.

Poslanci za Ficov SMER sa alibisticky zdržali (a to vrátane Ľuboša Blahu) a poslanci za Pellegriniho HLAS dokonca túto parlamentnú zradu Slovenska otvorene podporili!

Jedinou skutočnou opozíciou tak opäť zostáva len ĽS Naše Slovensko, ktorej poslanci nielenže hlasovali jednotne proti cudzím vojskám na Slovensku, ale na rozdiel od odídencov z REPUBLIKY odmietajú aj paktovanie so SMEROM a HLASOM, ktorí permanentne zrádzajú slovenské národné záujmy.“ napísal Kotleba na sociálnej sieti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensku prebieha obrovské cvičenie vojakov z celého sveta. Vojaci trénujú brániť územie NATO

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako to bude možné, tvrdí Zelenskyj

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako bude môcť, povedal prezident Volodymyr Zelenskyj. Frontové mesto na východe krajiny, na ktoré už niekoľko mesiacov útočia ruské sily, označil za ukrajinskú pevnosť. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Bakhmut sa nevzdá. Budeme bojovať tak dlho, ako budeme môcť. Bachmut považujeme za našu pevnosť,“ povedal Zelenskyj na tlačovej konferencii po samite s predstaviteľmi Európskej únie v Kyjeve. Dodal, že Ukrajina je schopná udržať Bachmut a oslobodiť aj okupované časti Donbasu, ak dostane zbrane dlhého doletu.

Ukrajinské ministerstvo naberá dobrovoľníkov do útočných brigád, informuje tlač

Ukrajinské ministerstvo vnútra vytvára „útočnú gardu“ v podobe ôsmich brigád, do ktorých hľadá dobrovoľníkov. Sľubuje im oslobodenie Luhanska, Donecka a Krymu od ruských okupantov, uviedol dnes na svojej webovej stránke denník Ukrajinska pravda. Spomínané mestá na východe Ukrajiny a Krymský polostrov sú pod kontrolou Rusov od jari 2014.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovensko čaká druhé kolo Pochodov za mier. Desaťtisíce ľudí sa chystajú do ulíc

„Ukrajina sa pripravuje na ofenzívu až po Krym a Čierne more, aby vyhnala okupantov zo svojho územia. Ministerstvo vnútra začína vytvárať útočné brigády Národnej gardy. Ide o brigády dobrovoľníkov, motivovaných vlastencov, ktorí sa budú podieľať na oslobodení Luhanska, Donecka a Krymu,“ citovali noviny policajtov.

Kremeľ označil správy o ponuke ukrajinského územia výmenou za mier za nepravdivé

Kremeľ odmietol správy o tajnom návrhu USA na mierové urovnanie medzi Ruskom a Ukrajinou a označil ich za nepravdivé, informovala tlačová agentúra TASS. Správu švajčiarskeho denníka Neue Zürcher Zeitung, že Washington ponúkol Moskve v polovici januára pätinu ukrajinského územia, Spojené štáty predtým odmietli.

Podobné články

Vedci z CERN-u oznámili, že po zapnutí Veľkého hadrónového urýchľovača sa deje niečo zvláštne

Vedci z CERN-u oznámili, že po…

Najsilnejšie magnetické pole, aké bolo kedy namerané kdekoľvek vo vesmíre, nevytvorilo žiadne zistiteľné magnetické monopóly. Hoci početné výpočty možných javov, ktoré…
SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou a mesiacom nebezpečne blízko. Bude viditeľný teleskopom

SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou…

Agentúra Associated Press informovala, že „zabijak miest „, asteroid známy ako 2023 DZ2, prejde v sobotu medzi obežnou dráhou Zeme a Mesiaca. Asteroid,…
Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu TikTok

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu…

Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok Shou Chew dostal vo štvrtok zabrať, keď vystúpil pred výborom pre energetiku a obchod Snemovne reprezentantov v Kongrese v USA,…
Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú.…

Vrámci nedávnej bankovej krízy, ktorá sa preniesla na svetové trhy, sa ďalšia banka dostáva do problémov – tentoraz v Nemecku. Deutsche…
Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním stíhačiek ste si úplne pokazili vzťahy s Ruskom

Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním…

V piatok 24. marca 2023 Rusko označilo presun štyroch stíhačiek typu MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu za nepriateľský krok a porušenie…
Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku. Odpor proti Putinovi rastie

Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku.…

Na komunikačnej veži na Kryme bola tento týždeň podľa jedného z úradníkov vztýčená ukrajinská vlajka. Podľa neho na čiernomorskom polostrove, ktorý…

Pridaj komentár