• 14 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

93-ročná Slovenka, ktorá prežila vojnu má silný odkaz pre Čaputovú a vládu: Mier nedosiahneme vyvážaním zbraní!

93-ročná Slovenka, ktorá prežila vojnu má silný odkaz pre Čaputovú a vládu: Mier nedosiahneme vyvážaním zbraní!

93 ročná slovenská veteránka z 2. svetovej vojny Anna Bergerová, ktorá pomáhala ošetrovať partizánov vystúpila na zhromaždení za mier, kde hovorila o tom, že podporuje humanitárnu pomoc pre Ukrajinu, ale nie vyvážanie zbraní.

Predniesla silný odkaz pre našu vládu, ktorá podporuje vyváženie zbraní pre Ukrajinu, pretože podľa nich sa musí krajina brániť pred ruskou agresiou a bez zbraní by si ruský prezident vzal Ukrajinu násilne.

Momentálne sa Ukrajine darí brať si svoju krajinu naspäť a hlásia veľký úspech, kedy sa ruské vojská stiahli z mesta Cherson.

Podceňovať Rusko by bola chyba, chce uvrhnúť Ukrajinu do tmy, povedal Stoltenberg

Podceňovať Rusko by bola chyba, pretože ešte stále kontroluje rozsiahle časti Ukrajiny, povedal na tlačovej konferencii generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. Ukrajinu podľa neho čakajú ťažké mesiace a o podmienkach rokovaní o ukončení vojny by mal rozhodovať Kyjev a nie Moskva, dodal šéf NATO citovaný agentúrami Reuters a AFP.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo robiť s malinami v júni a júli, aby ste získali väčšiu úrodu?

„Je na Ukrajine, aby rozhodla, aké podmienky sú prijateľné. Na nás je, aby sme ju podporili,“ povedal Stoltenberg. Úlohou NATO je nenechať Ukrajinu s prázdnymi rukami, dodal šéf obrannej aliancie, ktorá Kyjevu dodáva zbrane, ale do konfliktu sa priamo nezapojila.

V Rusku rastie dopyt po súkromných bunkroch

V Rusku sa po začiatku vojny na Ukrajine niekoľkonásobne zvýšil dopyt po súkromných bunkroch, uviedol ruský server RBK s odvolaním sa na vyjadrenie spoločností, ktoré ich ponúkajú. Najväčší nárast záujmu firmy zaznamenali po tom, čo ruský prezident Vladimír Putin 21. septembra vyhlásil v Rusku čiastočnú mobilizáciu.

„Po 21. septembri počet dopytov na našom webe vzrástol o 430 percent,“ povedal zakladateľ projektu BunkerHouse Nikita Maležik. Najväčší záujem o súkromné ​​kryty je v oblastiach na juhu Ruska – blízko hraníc s Ukrajinou. Na realizáciu bunkra ale dôjde kvôli obmedzeným finančným možnostiam potenciálnych klientov málokedy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Zelenskyj: V Chersonskej oblasti odhalili vyše 400 ruských vojnových zločinov

Vyšetrovatelia odhalili v oslobodenej Chersonskej oblasti vyše 400 ruských vojnových zločinov a našli telá vojakov i civilistov, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Stabilizovať“ sa podľa neho podarilo 226 obcí, v ktorých žije viac ako 100 000 obyvateľov. Aj naďalej pokračujú zatýkanie ruských vojakov a žoldnierov, dodal Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom prejave.

„Snažíme sa obnoviť komunikácie, internet, televíziu. Robíme všetko pre to, aby sme čo najskôr obnovili dodávky elektriny a vody,“ uviedol ukrajinský prezident. „Znovu začne fungovať aj doprava a poštové služby, sanitky aj zdravotníctvo,“ dodal. Obyvateľov Chersonskej oblasti však znovu varoval, aby boli veľmi opatrní, pretože situácia v regióne je stále veľmi nebezpečná. „Po prvé, sú tam míny. Bohužiaľ jeden z expertov pri ich odstraňovaní zomrel a ďalší štyria utrpeli zranenie. Vyzývam všetkých obyvateľov Chersonu, aby boli opatrní a ihneď informovali o všetkých nebezpečných predmetoch,“ doplnil.

Podobné články

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…
Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

Žujte kúsok hneď po jedle a…

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to…

Pridaj komentár