• 23 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

1500 migrantov sa prepašuje každý týždeň do Nemecka a bude to ešte horšie

1500 migrantov sa prepašuje každý týždeň do Nemecka a bude to ešte horšie

Predseda najväčšieho nemeckého policajného zväzu varoval, že každý týždeň pašeráci ľudí prevezú do Nemecka viac ako 1 500 migrantov, pričom sa očakáva, že tento počet sa s príchodom teplejších dní výrazne zvýši.

Andreas Roßkopf z policajného zväzu GDP prezradil nemeckým novinám Neue Osnabruecker Zeitung znepokojujúce údaje a tvrdí, že profesionálne gangy využívajú priepustné európske hranice a zarábajú na tom. „Sú to úplní profesionáli, ktorí inzerujú so zárukou úspechu,“ povedal.

„V súčasnosti na hraniciach odhalíme približne 1 500 nelegálnych vstupov týždenne. Určite sa to nezastaví. S každým teplejším mesiacom prichádza viac ľudí,“ povedal redakcii novín.

Šéf policajných odborov vyzval na lepšie vybavenie federálnej polície a uviedol, že na zastavenie tohto prúdu sú potrebné technické prostriedky vrátane dronov, kamier a modernejších zásahových vozidiel. Zastavil sa však pred výzvou na trvalé hraničné kontroly a zdôraznil, že krajina nemá dostatok personálu na efektívne obsadenie hraníc.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

„V Nemecku si to nemôžeme dovoliť, nemáme na to potrebný počet policajtov,“ povedal novinám.

Roßkopf prezradil, že nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) len vo februári prijal 26 149 žiadostí o azyl, pričom väčšina z nich – približne 24 000 – bola podaná po prvýkrát. Tento počet je takmer dvojnásobný v porovnaní s februárom minulého roka, keď bolo podaných 13 915 žiadostí o azyl.

Februárový počet je vyšší ako v októbri minulého roka, keď bolo zaregistrovaných 23 918 žiadostí o azyl, čo je najvyšší počet za jeden mesiac za posledných takmer šesť rokov.

Koncom minulého roka vstúpilo do Nemecka nelegálne takmer 92 000 ľudí, pričom v druhej polovici roka ich počet výrazne vzrástol; celkovo bolo podaných 244 132 žiadostí o azyl, čo je o 50 000 viac ako v predchádzajúcom roku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Okrem toho v Nemecku žije takmer 1 milión ukrajinských utečencov, z ktorých sa len tretina plánuje po vojne vrátiť do svojej vlasti. Obce vyjadrujú svoje obavy z federálnych distribučných kvót, ktoré už viedli k vysťahovaniu mnohých nemeckých občanov z ich domovov, aby uvoľnili miesto utečencom.

Minulý mesiac bolo 115 obyvateľom bytového domu v Stuttgarte vydané oznámenie o vysťahovaní, v ktorom sa uvádza, že musia opustiť svoje domovy do konca augusta, pretože miestne úrady potrebujú ubytovať ukrajinských utečencov.

Tak je to aj v Berlíne, kde kresťanská organizácia nedávno vysťahovala 110 seniorov z opatrovateľských domovov, aby miestne úrady splnili federálne kvóty na rozdeľovanie.

Minulý mesiac vypovedali zmluvy o prenájme bytov približne 40 nemeckým nájomníkom v meste Lörrach na juhu Nemecka, aby mohli ubytovať ukrajinských utečencov, pričom jeden starší obyvateľ povedal miestnym médiám, že výpoveď o vysťahovaní sa rovná „predčasnej smrti“.

Podobné články

„Migranti budú čoskoro silní“ – nemecký denník vyvolal rozruch, musel mazať

„Migranti budú čoskoro silní“ – nemecký…

Die Zeit vymazal príspevok na sociálnych sieťach, ktorý odkazoval na článok, po tom, ako viacerí používatelia vyjadrili svoje rozhorčenie nad rétorikou,…
Mäsové obmedzenia v Nemecku: Jedna klobása mesačne pre každého

Mäsové obmedzenia v Nemecku: Jedna klobása…

Nemecká spoločnosť pre výživu (DGE) plánuje nové usmernenia pre svoje potravinové odporúčania. A chce navrhnúť, aby sa Nemci radikálne zdržali mäsa.…
Maďarsko ukazuje, že riešením demografickej krízy v Európe sú rodiny, nie prisťahovalci

Maďarsko ukazuje, že riešením demografickej krízy…

Podľa Euronews sa počet obyvateľov Fínska dramaticky zhoršuje, pričom najpesimistickejšia prognóza predpovedá, že do roku 2060 by sa vo Fínsku už…
Česko a Slovensko odpadom EÚ? Muž porovnal potraviny v nemeckom Kauflande a ostal šokovaný

Česko a Slovensko odpadom EÚ? Muž…

Známy gastronomický youtuber s prezývkou Starej Fotr sa nedávno vypravil na výlet do Nemecka, aby preskúmal kvalitu potravín, ktoré si kúpil…
Nemec na internete písal proti Ukrajine. Ide si posedieť na pekne dlho

Nemec na internete písal proti Ukrajine.…

V Nemecku odsúdili muža na tri roky väzenia len za politické prejavy týkajúce sa vojny na Ukrajine. Údajne v internetových príspevkoch…
Migranti premenili nemecké mesto Plauen na no-go zónu

Migranti premenili nemecké mesto Plauen na…

Sasko sa vo všeobecnosti považuje za krajinu s najnižším počtom migrantov v Nemecku a komentátori a noviny sa roky vyhovárali na…

Pridaj komentár